Energie nestačila na Budějovice, rozhodly přesilové hry

V první třetině jsme viděli mnoho šancí na obou stranách, žádná se však neujala. Druhá třetina vyzněla lépe pro hosty, kteří dvakrát skórovali v přesilové hře. Energetici se ve třetí třetině snažili dohnat gólové manko, to se jim však nepodařilo a Martin Beránek pečetil gólem do prázdné branky výhru Motoru 3:0.
Tipsport extraliga, 49. kolo, ne 25.2.2024, Karlovy Vary, KV Arena
Motor České Budějovice
0:3
0:0, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 25:47 Ordoš (Pech, Kubík; 5/3), 36:13 Ordoš (Kondelík; 5/4), 59:25 M. Beránek (Harris; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Zeliska – Brejcha, Rampír. Diváci: 3237. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 29:31 (11:12, 7:12, 11:7). Zblokované střely: 15:19. Hity: 8:9. Vhazování: 16:34. Průběh utkání: 0:3.
diváci3237
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Bartejs, Mikyska, McFadden, Stříteský, Havlín, Plutnar, Dlapa – Hladonik, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Gríger, Procházka – Kangasniemi, Jiskra, Kružík – Redlich, Kofroň, Koffer.
Motor České Budějovice: Strmeň – Štencel, Pýcha, Doudera, Kachyňa, Gulaši, Hovorka – Ordoš, Kondelík, Gulaš – M. Beránek, Harris, Přikryl – Kubík, Pech, Valský – Toman, Koláček, Vopelka.

První třetinu začala aktivněji Energie. Dávid Gríger našel u mantinelu zcela volného Matěje Stříteského, který od modré čáry nahodil kotouč za Strmeňovu klec. Vzápětí puk nahodil také Tomáš Havlín a David Kofroň se snažil před Strmeňem tečovat, avšak neúspěšně. První větší šanci si také připsal Motor a to konkrétně Ondřej Kachyňa, který nedokázal přehodit Frodlovo beton. Ve čtrnácté minutě zahrozil Jáchym Kondelík, který se uvolnil na kruhu a mohl tak otevřít gólový účet zápasu, jenže jeho pokus šel těsně vedle Frodlovo branky. Dále se už nic zajímavého nestalo, a tak první dvacetiminutovka skončila nerozhodně - 0:0.

Druhou dvacetiminutovku začal aktivněji motor. Střelu Mikuláše Hovorky dokázal Frodl vyrazit, z dorážky to zkoušel také Michal Gulaši, ale netrefil branku. Byl to právě Motor, který se radoval z gólu jako první. V čase 25:47 využil přesilovou hru pět na tři Jan Ordoš, který si počkal na přihrávku od Lukáše Pecha - 0:1. Energetici měli na holi vyrovnání. Jiří Černoch ujížděl po pravé straně kluziště a na druhé našel najetého Ondřeje Beránka, který vyslal ze své hole pohotovou střelu, ale Strmeň předvedl vynikající zákrok. Ale byli to znovu hosté, kteří se radovali a to znovu z přesilové hry. V čase 36:13 Jáchym Kondelík přes osu na brankovišti nabil na Jana Ordoše, který doklepl kotouč za bezmocného gólmana Energie - 0:2, a tak druhá dvacetiminutovka vyzněla lépe pro hosty.

Hned z kraje závěrečné dvacetiminutovky měl na hokejce snížení Iikka Kangasniemi jenž z těsné blízkosti nedokázal propasírovat kotouč za záda českobudějovického brankáře. V polovině třetí třetiny se energetikům naskytla přesilová hra, která se jim nevydařila. Motor si již svůj náskok pohlídal a pojistil jej v čase 59:26 gólem do prázdné branky Martin Beránek- 0:3.

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): Utkání se rozhodlo ve druhé třetině, kde jsme udělali zbytečné fauly, dostali jsme dva góly ve speciálních týmech, nepomohli jsme si přesilovou hru. Zase jsme nevstřelili gól, a jakmile nevstřelíme gól, tak nemůžeme bodovat. Takže teď musíme koukat dopředu, máme tři utkání do konce, předvést co nejlepší výsledek a získat co nejvíce bodů, a pak se případně připravit na závěrečné boje.

Jiří Hanzlík (Banes Motor České Budějovice):Pro nás bylo důležité po našem neúspěšném období zase vyhrát a trochu si napravit sebevědomí a to se myslím podařilo a jsme rádi za vítězství.